6 sposobów na użycie Beauty Blendera. Jedna gąbka zastąpi ci wszystkie pędzle!

Aby wykonać pełen makijaż twarzy, dobrze jest mieć odpowiednie do tego akcesoria. O ile do nałożenia podkładu czy korektora, wystarczą nawet same palce, to do innych czynności przydają się pędzle. Na szczęście zamiast kilku pędzelków, można użyć jednej gąbki, która zastąpi je wszystkie. Zobacz, jak Aga Hildebrand z Follow.gazeta.pl pokazuje sześć sposobów na jej wykorzystanie.

Gąbeczka typu Beauty Blender to jeden z najpopularniejszych przyrządów do nakładania makijażu na świecie. Istnieje wiele różnych wersji i odpowiedników, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie, niekoniecznie sięgając po oryginał. Wszystkie działają na dokładnie tej samej zasadzie, różni się jedynie rodzaj wykorzystanego materiału. Najlepiej nada się do nakładania produktów w płynie i kremowych, z którymi pędzle mogą mieć problem. Wykończenie jakie uzyskujemy dzięki używaniu gąbki jest bardziej naturalne, więc przydaje się przy nakładaniu bardzo ciężkich, gęstych podkładów czy kamuflaży.
Gąbka jest niezastąpiona przy takich czynnościach, jak konturowanie i rozcieranie kosmetyków na twarzy w ogóle. Dzięki temu, że jest miękka i wilgotna, granice między kolorami zacierają się bardzo szybko i naturalnie. Chociaż wiele osób ma opory, gąbeczka przyda się także do nakładania kosmetyków w kamieniu. Szczególnie dobrze sprawdza się do bakingu, czyli nakładania bardzo dużej ilości pudru w celu mocnego utrwalenia, wygładzenia i rozjaśnienia, przede wszystkim pod oczami.

Używając tego rodzaju gąbki, należy pamiętać o jednej rzeczy. Najlepiej sprawdza się, gdy przed rozpoczęciem pracy, ją zmoczymy i potem dokładnie ją wyciśniemy, by była tylko wilgotna. Sucha będzie wchłaniać o wiele więcej produktu i nie będzie tak dobrze rozcierać.