Ten makijaż pasuje każdej kobiecie. Wydaje się trudny? Zrobisz go dwoma produktami

Makijaż, który pasuje każdej kobiecie? Tradycyjne smokey eyes. Przepięknie podkreśla i powiększa oczy, dlatego może go nosić praktycznie każda z nas. Pokazujemy, jak wykonać go naprawdę ekspresowo.

Smokey eyes, czyli tak zwane przydymione oko, to klasyczny makijaż, który opiera się przede wszystkim na czerni. Polega na nałożeniu na powieki ciemnego cienia i roztarciu go tak, aby optycznie powiększyć oczy. Najważniejsze jest tutaj właśnie odpowiednie roztarcie produktów. Jeśli zrobimy to niedokładnie, efekt będzie przeciwny od zamierzonego i zamiast powiększyć, pomniejszymy oczy. W zależności od wykonania, wizaż może być elegancki, seksowny lub bardziej rockowy i drapieżny. My postawiłyśmy na tę ostatnią opcję, która jest nieco mniej dokładna i dopracowana, ale za to bardzo prosta i szybka.

Jak zrobić smokey eyes? Sposobów jest kilka, zaczynając od skomplikowanej pracy z wieloma cieniami. My pokazujemy bardzo prostą i szybką metodę, dzięki której seksownym makijażem może cieszyć się praktycznie każdy. Czego będziesz potrzebować? Tak naprawdę wystarczą ci dwa czy trzy kosmetyki. Głównym z nich będzie czarna kredka lub eyeliner w żelu. Najlepiej sprawdzą się takie, które są dość kremowe podczas nakładania, ale po roztarciu zastygają i nie rozmazują się. Wystarczy, że nałożysz produkt na całą powiekę ruchomą oraz pod dolnymi rzęsami. Następnie rozetrzyj ją palcem. Ten sam kosmetyk nałóż też na linię wodną, aby jeszcze mocniej podkreślić oczy.

W tym momencie możesz już po prostu wykończyć makijaż tuszując rzęsy, ale jeśli chcesz stworzyć nieco bardziej dopracowany look, przyda ci się bronzer, którym malowałaś twarz. Nabierz go na miękki puchaty pędzelek i rozetrzyj nim granice czarnej kredki w załamaniu. W ten sposób nie tylko lepiej zatrzesz różnicę kolorów, ale także podkreślisz kolor tęczówek.