Idealnie pomalowane usta? Nie, jeśli ich wcześniej nie przygotujesz. Zobacz, jak to zrobić

Nie ma bardziej klasycznego makijażu niż idealne czerwone usta. Niestety, żadna szminka nie będzie wyglądać dobrze na spierzchniętych i popękanych wargach. Aga Hildebrand pokazuje, jak poradzić sobie z tym problemem.

Na początku warto zrobić porządny peeling. Dzięki niemu pozbędziesz się wszelkich suchych skórek, które mogą odstawać i nieestetycznie wyglądać. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to naturalny scrub cukrowy. Potrzebny jest do niego cukier oraz miód albo oliwa z oliwek. Wystarczy wymieszać składniki, nabrać odrobinę na palec i dokładnie wymasować usta, aż drobinki się rozpuszczą. Resztę wystarczy... zlizać.
Jeśli cukier i oliwa to zbyt dużo roboty, wystarczy kilka razy w tygodniu, po umyciu zębów zrobić delikatny masaż szczoteczką.

Po peelingu warto dobrze nawilżyć wargi. Można w tym celu użyć ulubionej pomadki, my wybieramy opcję naturalną i sięgamy po znany i lubiany olej kokosowy. Wystarczy posmarować nim usta i odczekać aż nieco się wchłonie. Nadmiar należy zetrzeć chusteczką.
Po takim przygotowaniu, można śmiało przejść do malowania ust ulubioną szminką.

Więcej prac Agi znajdziesz na jej Instagramie i Facebooku.